چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه ، 3 مرداد 1390

 آئین تشییع پیکر مطهر دو پاسدار شهید کهگیلویه و بویراحمد که روز یکشنبه دوم مرداد ماه 90 در نبرد با گروهک ضدانقلاب پژاک به درجه رفیع شهادت نائل آمدند فردا چهارم مرداد ماه در یاسوج مرکز استان برگزار می شود.

 براساس اطلاعیه ای که از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بنیاد شهید کهگیلویه و بویراحمد صادر گردیده از مردم خواسته شده در این آئین معنوی شرکت کنند.
" سروان پاسدار شهید قاسم قاسمی " و " سروان پاسدار شهید قاسم احمدی " دو شهید کهگیلویه و بویراحمدی هستند که بعد از همرزمان خود " سرهنگ پاسدار سید عبدالمحمد خرم روز" و " سروان پاسدار سید حبیب آرام زاده " در نبرد با گروهک ضدانقلاب پژاک شربت شهادت را نوشیدند.
پیکرهای شهیدان " قاسمی و احمدی " فردا سه شنبه ساعت هشت و 30 دقیقه صبح از جلوی کانون بسیج سپاه پاسداران بسمت میدان هفت تیر یاسوج تشییع و در گلزارهای شهدای یاسوج و گچساران به خاک سپرده می شوند.
پیکرهای مطهر شهیدان " خرم روز و آرام زاده " نیز پیش از این در گلزارهای شهدای " یاسوج و دهدشت " به خاک سپرده شد.
" سروان پاسدار شهید قاسم قاسمی نصرآباد علیا " 39 ساله ، دارای سه فرزند ، متولد پشتکوه جلیل و سابقه حدود دوساله در هشت سال دفاع مقدس را داشت."
برای شادی روح شان صلوات.

+ نوشته شده توسط در دوشنبه ۳ مرداد۱۳۹۰ و ساعت ۲۳:۳۱ بعد از ظهر |
  با قاطعيت مي گويم در ادوار قبلي انتخابات تقلب شده بود / كساني كه با تقلب به مجلس رفتند فكر مي كنند الان هم همان كارهايي را كه خودشان كردند ، مي شود انجام داد چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه ، 3 مرداد 1390

نماينده مردم شهرستان هاي "چرام ، كهگيلويه و بهمئي "در مجلس هشتم شوراي اسلامي به شايعات تقلب در انتخابات مجلس نهم كهگيلويه و بويراحمد واكنش نشان داد و آن را ساخته و پرداخته كساني دانست كه خود در دوره هاي قبلي تقلب كرده بودند.

حجت الاسلام و المسلمين سيد "علي محمد بزرگواري" در گفت و شنود اختصاصي با "عصردنا " در پاسخ به اين سئوال كه واكنش شما به شايعات اين روزهاي استان كه عنوان مي شود برنامه اي براي تقلب براي انتخابات مجلس نهم از سوي نمايندگان استان با همكاري مسئولان اجرايي تدارك ديده شده است چيست ؟ گفت :مجري و برگزار كننده انتخابات در كشور وزارت كشور و در استان ها استانداران به عنوان نماينده عالي دولت و نظام اين انتخابات را برگزار مي كند .

وي افزود: رواج اينگونه شايعات با توجه به نزديكي انتخابات طبيعي است و توسط عده اي براي جوسازي انجام مي شود .

نماينده مردم شهرستان هاي "چرام ، كهگيلويه و بهمئي " در مجلس هشتم با تاكيد بر اينكه اين شايعات توسط كساني رواج داده مي شود كه احتمال شكست آنها در انتخابات وجود دارد ، ادامه داد: آنها مي خواهند با رواج اينگونه شايعات شكست شان را در انتخابات آينده توجيه كنند.

بزرگواري گفت : در انتخابات گذشته زمينه هاي اعمال نفوذ داشت و با قاطعيت مي گويم كه در ادوار قبلي مجلس  تقلب كردند و فكر مي كنند چون در دوره خودشان تقلب شده است الان هم همان كار ممكن است انجام شود در صورتي كه چنين چيزي نيست .

 وي در خصوص تغيير مديران استاني بعد از انتصاب استاندار جديد خاطرنشان كرد : هيچ نوع نشستي استاندار با مجمع نمايندگان استان در اين خصوص نداشته است و استاندار آزاد است تا تيم هماهنگ با خودش را براي اجرا انتخاب كند.

نماينده مردم شهرستان هاي چرام ، كهگيلويه و بهمئي در مجلس هشتم با انتقاد از عملكرد رييس سازمان صنايع و معادن كهگيلويه و بويراحمد او را آدم خوبي كه مديريت ضعيفي دارد توصيف كرد و ادامه داد:رييس سازمان صنايع معادن كهگيلويه و بويراحمد در برابر وزير ، معاونان وزير و مديران وزارت خانه خود براي پيگيري مطالبات صنعت و معدن استان كم مي آورد ونمي تواند برخواسته هاي استان پافشاري كند .

بزرگواري گفت : در جلسه اي كه با وزير ايشان داشتم از روند پروژه هاي فسفات چرام ، پتروشيمي دهدشت ، نيترات ديشموك ، سليس بهمئي و ........اعتراض كردم و گفتم عملكرد رييس سازمان صنايع و معادن استان مورد قبول ما نيست .

وي در پاسخ به اين سئوال كه آيا نمايندگان استان همانند شما نظر بر عزل رييس سازمان صنايع و معادن داريد؟ تصريح كرد : نظر مجمع نمايندگان استان به من نزديك است .

+ نوشته شده توسط در دوشنبه ۳ مرداد۱۳۹۰ و ساعت ۲۳:۲۲ بعد از ظهر |
تودیع معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه ، 3 مرداد 1390 

 معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد که پیشتر از سوی منابع آگاه عصردنا برتعجیل در رفتنش اشاره شده بود فردا سه شنبه چهارم مرداد ماه 90 با این مسوولیت خداحافظی می کند.

 براساس گزارش های ارسالی از منابع آگاه، فردا ساعت 17 عصر در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد از خدمات " سیف اله مطلبی " معاون سیاسی و امنیتی استاندار این استان تقدیر می شود.
شخص خاصی تا زمان ارسال خبر برای جایگزینی معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد معرفی نشده و احتمالا در شورای اداری فردا تنها آئین تودیع برگزار شود.
براساس روایات مختلف ، حوزه سیاسی و امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد یکی از مهمترین معاونت های عزل و نصب ها در آینده نزدیک خواهد بود.

+ نوشته شده توسط در دوشنبه ۳ مرداد۱۳۹۰ و ساعت ۲۲:۵۲ بعد از ظهر |
 مطلبی: استاندار برای تغییر معاونین خود باید دیرتر اقدام می کرد/ نمایندگان مجلس در این تغییرات اساسی ترین نقش را دارند چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه ، 3 مرداد 1390 

 تغییر همزمان سه معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد فردا سه شنبه چهارم مرداد ماه در اولین شورای اداری با ریاست " مهندس اکبر نیکزاد " استاندار جدید استان صورت می گیرد.

 معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تغییر همزمان خود و دو معاون دیگر را بطور 100 درصد تایید نمی کنم اما شنیده ایم این تغییرات فردا در شورای اداری صورت می گیرد.
" سیف اله مطلبی " در گفت و شنود اختصاصی با عصردنا در یاسوج افزود: بنظر من تغییر همزمان سه معاون آن هم با این عجله کار درستی نیست و استاندار برای انجام این تغییرات باید دیرتر اقدام می نمود.
وی با بیان اینکه اگر استاندار بتواند از نیروهای بومی متدین ، مردمی و اهل علم بدور از مسائل حاشیه ای برای توسعه کهگیلویه و بویراحمد بهره لازم را ببرد کاری نیکو و پسندیده انجام داده ، اظهار داشت: قاعده تغییر در مدیریت های جدید این است که حدود شش هفت ماه با زیرمجموعه کار اجرایی نمود و بعد اگر نیاز به تغییرات بود تغییرات صورت گیرد.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ، یکی از دلایل تغییرات همزمان سه معاون استاندار جدید استان را تیم مشورتی " مهندس نیکزاد " عنوان و یادآور شد: احتمالا آقای استاندار دارای یک تیم مشورتی قوی هستند که دست به تغییر همزمان سه معاون خود زده است.
مطلبی گفت: باتوجه به اینکه در آستانه انتخاباتی مهم هستیم در زمینه تغییرات استانی باید نهایت دقت صورت گیرد نه اینکه در مدت زمانی کوتاه تغییرات گسترده شکل گیرد.
وی با تاکید براینکه جابجائی های کنونی جای " بحث " دارد ، خاطرنشان کرد: این نظرمن تنها نیست و خیلی ها این سخن مرا می گویند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: معتقدیم اگر مسوولی در محبوبیت از خدمت کنار گذاشته شود شیرین است تا اینکه توسط عده ای  " هو " شود و کنار رود.
مطلبی، طمانینه ، حلم و بردباری را از ویژگی های مدیران ارشد در زمان تغییر زیرمجموعه خود دانست و ادامه داد: در یکسال گذشته با مردم کهگیلویه و بویراحمد خوب آشنا شدیم و کارها نیز روی غلطک بود و نیازی به این تغییرات زودهنگام احساس نمی شد.
وی با طرح این سوال که آیا جرم ما این است که از اصولگرایان قانون گرا بوده و اعتقادی به مسائل حاشیه ای نداشتیم؟ اظهار داشت: آقایان معتقدند ما چون تیم " مهندس نوذری" هستیم باید ازاین استان برویم چون تابع و یا وابسته به باندهای فشار و قدرت نبوده ایم.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: از روز اول که خواستم به این استان بیایم یکی از نمایندگان مجلس به من گفت چرا شما پیش ما نیامدید و من گفتم نباید من به شما التماس کنم زیرا هدف من خدمت به مردم است نه خدمت برای دلخوشی نمایندگان مجلس.
مطلبی ، جهت و سمت خدمت خود را ولایت ، نظام و مردم ذکر و بیان داشت: از اینکه از این استان می رویم ناراحت نیستیم اما از نحوه برخورد آقایان هر آدمی نگران می شود.
وی در پاسخ به این سوال که آیا در تغییرات معاونین استاندار کهگیلویه و بویراحمد ، نمایندگان مجلس نقشی داشته اند؟ نیز یادآور شد: براساس برخی شنیده ها آقایان اساسی ترین نقش در این تغییرات را دارند.
این مسوول سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مثل روز روشن است که آقایان نماینده مجلس دراین تغییرات دست دارند زیرا شنیده شده آنان برای این تغییرات نشستی با استاندار داشته اند.
مطلبی با اظهار تاسف از اینکه نباید فضای کار و تلاش در دولت خدمتگزار را به این سمت وسو برد ، یادآور شد: آقایان نماینده گفته اند تیم " آقای نوذری " باید حذف شود و براساس شنیده ها آنان مصمم برای این تصمیم خود هستند.
وی افزود: آقایان تیغ را از رو کشیده اند و گفته اند باید تیم " مهندس نوذری " در استان حذف شود و ما از وجود چنین تفکراتی واقعا نه برای خود که برای مردم استان نگران هستیم.
براساس گزارش های دریافتی " در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد روز سه شنبه چهارم مرداد ماه 90 از خدمات " سیف اله مطلبی " معاون سیاسی و امنیتی ، " عبدالحسین نافیان " معاون برنامه ریزی و " سید عنایت اله رضوی " سرپرست معاونت منابع انسانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تقدیر می شود.
جایگزینی این معاونت ها بقول " مطلبی " معاون سیاسی و امنیتی استاندار هنوز نامشخص است.
البته در برخی محافل از شخصی با فامیلی " حیدری " غیربومی بجای " نافیان " نام برده می شود.

+ نوشته شده توسط در دوشنبه ۳ مرداد۱۳۹۰ و ساعت ۲۲:۴۱ بعد از ظهر |
  چاپ فرستادن به ایمیل
يكشنبه ، 2 مرداد 1390

مهدی گلالی تراب:شهر لنده در 35کیلومتری شهر دهدشت قرار دارد.شهر لنده یکی از قدیمی ترین شهرهای استان است. اما در چند سال اخیر عواملی دست به دست هم داده اند تا این شهر به حق خود نرسد.

یکی از مناطق دیدنی شهر لنده است. این منطقه به لحاظ طبیعت زیبا یکی از بهترین مناطق استان است. رود خانه زیبا به همراه باغهای سرسبز از ویژگی های این منطقه است.وجود چندین طرح پرورش ماهی در این منطقه رونق اقتصادی به این منطقه داده است. در روزهای تعطیل این منطقه به یکی از شلوغ ترین مناطق استان تبدیل می شود.

در حالی که هر شهری آرزوی داشتن چنین منطقه ای را دارد. مسئولین شهر لنده بدون توجه به این منطقه، آن را به حال خود رها کرده اند. در منطقه موگرمون و بهشت گمشده هیچ گونه امکانات بهداشتی وجود ندارد. این منطقه فاقد هر گونه امکانات تفریحی است.در دنیای امروز یکی از عوامل پیشرفت هر کشوری و به تبع آن پیشرفت و آبادانی شهرها، گردشگری است. مسئولین شهر لنده هیچ توجهی به این نکته ندارند. آنها به این نکته فکر نمی کنند که در صورتی که منطقه موگرمون به یک جایگاه تفریحی مناسب تبدیل شود، مردم منطقه از این مسئله سود خواهند برد. به هر حال بهشت گمشده می سوزد تا شعله های آتش آن مسئولین به خواب رفته شهر لنده را بیدار کند.

((عکس تزئینی است ))

 

+ نوشته شده توسط در یکشنبه ۲ مرداد۱۳۹۰ و ساعت ۲۲:۵۸ بعد از ظهر |
 افتخار می کنم چنین مصیبتی برمن آوردند چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه ، 1 مرداد 1390

 برخی از منابع آگاه از شکسته شدن درب اتاق مشاور سابق امور روحانیت استاندار کهگیلویه و بویراحمد که صبح امروز شنبه یکم مردادماه 90 اتفاق افتاد خبر دادند.

 " سید اقبال راستگویی " با بیان اینکه متاسفانه روز تعطیلی جمعه سی و یکم تیرماه 90 به دستور استاندار کهگیلویه و بویراحمد درب اتاق اینجانب شکسته شد ، اظهار داشت: هفته گذشته به من اعلام گردید که روز شنبه اتاقم را خالی کنم و کلید را تحول شان دهم و من گفتم که معوقات شش ماهه ام پرداخت تا اتاق را خالی نمایم.
وی گفت: متاسفانه امروز صبح با حضور مدیرکل حوزه استاندار ، مدیر دفتر ارزیابی و بازرسی و مدیرکل حراست استانداری ، درب اتاق من شکسته شد.
مشاور فرهنگی و امور روحانیت سابق استاندار کهگیلویه و بویراحمد انجام چنین برخوردهای را آن هم با " روحانیت " زیبنده ندانست.
راستگویی گفت: شکستن درب سوخته و سیلی خوردن فرزندان و شکنجه و زندانی ارثی می باشد که از اجداد ما به ما رسیده است.
وی افزود: وقتی انوار الهی به این مصیبت ها گرفتار شدند بنده ناچیز که خاک پای غلامان آن بزرگوارامان نمی شوم افتخار می کنم بعد از قرن ها این مصیبت را به ارث می برم.
مشاور فرهنگی و امور روحانیت استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد مردم بصیر استان چنین برخوردهایی را خود قضاوت کنند.

+ نوشته شده توسط در شنبه ۱ مرداد۱۳۹۰ و ساعت ۲۳:۳ بعد از ظهر |
 دبیر کمیسیون آموزش علما و فضلای حوزه های علمیه کشور نامزد مجلس نهم "کهگیلویه " می شود چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه ، 1 مرداد 1390 ، 23:40

پایه گذار و مجری اصلی برگزار کننده جلسه انتخاباتی طلاب حوزه انتخابیه "چرام ،کهگیلویه وبهمئی" خبر منتشر شده در خصوص  اینکه گزینه اصلی این قشر "موحد" نماینده فعلی بهبهان و یکی از کاندیداهای احتمالی مجلس نهم در حوزه انتخابیه " چرام ، کهگیلویه و بهمئی"است را کذب محض خواند .

حجت الاسلام و المسلمین "خلیل نظری" در گفت و شنود اختصاصی با "عصردنا" گفت :خبر منتشر شده در پایگاه اطلاع رسانی شما که به تقل از برخی طلاب حاضر در جلسه طلاب کهگیلویه اعلام شده است کذب است .

وی افزود : در این جلسه که بالغ بر یکصد نفر از طلاب شهرستان های "چرام ،کهگیلویه و بهمئی" حضور داشتند در خصوص اینکه آیا طلاب باید به مسئله انتخابات ورود داشته باشند یا خیر ؟ بحث شد که همه طلاب حاضر در جلسه معتقد بودند که روحانیت باید در صحنه های اجتماعی که انتخابات یکی از موارد حضور فعال در اجتماع است حضور داشته باشند.

نظری با بیان اینکه به پیشنهاد اینجانب کارگروهی متشکل از 20 نفر ار طلاب حاضر در جلسه و 10 از طلاب غائب در صورتی که دوست داشته باشند در این کارگروه باشند تشکیل می شود که برنامه های  همه کاندیداهای احتمالی در حوزه انتخابیه "چرام ،کهگیلویه و بهمئی" را بررسی کرده و تصمیمات خود را به طلاب شهرستان های فوق الذکر در جلسات بعدی اعلام نمایند .

وی در پاسخ به این سئوال که آیا امکان وحدت رویه در حمایت از یک کاندیدای خاص در انتخابات مجلس نهم در این حوزه انتخابیه وجود دارد ؟ تصریح کرد : اینکه اجماع صدرصدی میان طلاب برای حمایت از فرد خاصی صورت گیرد امکان ندارد اما قطعا در حمایت بخش عمده ای از علمای شهرستان های "چرام ،کهگیلویه و بهمئی" تاثیر گذار است .

این استاد سطح عالی حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه در دیداری که با حجت الاسلام و المسلمین "میراحمد تقوی " به همراه تعدادی از روحانیون داشته است، گفت :وی به ما گفت قصد دارد تا در این دوره از انتخابات از هیچ فردی حمایت نکند و این تصمیم خود را در آستانه انتخابات اسفند ماه امسال طی یک بیانیه رسمی اعلام می کنم.

نظری ادامه داد :  احتمالا در جلسه دیگری که با حضور 300 الی 400 نفر از طلاب شهرستان های "چرام ،کهگیلویه و بهمئی" قبل از ماه مبارک رمضان خواهیم داشت تصمیم نهایی در خصوص حمایت از یک کاندیدای خاص را رسانه ای خواهیم کرد .

این استاد حوزه  علمیه قم با بیان اینکه خود من یکی از کاندیداهای رقابت های انتخاباتی مجلس نهم در حوزه انتخابیه "چرام ،کهگیلویه و بهمئی" هستم خاطرنشان کرد :پس از رایزنی با دوستان تصمیم گرفتم که در این رقابت ها حضور داشته باشم.

وی احتمال حمایت دکتر "علی مژدهی پور " را از خود را رد نکرد ولی به "عصردنا" گفت : شما باید این موضوع را از خود ایشان بپرسید و من نباید از زبان ایشان حمایت او را از خودم بگویم .

 نظری 40 ساله استاد عالی حوزه علمیه قم ،نماینده طلاب کهگیلویه در مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم  و دبیر کمیسیون آموزش علما و فضلای حوزه های علمیه کشور است .

این فعال سیاسی مذهبی تاکید کرد در انتخابات با همه کاندیداها دوست هستم و هرگز له یا علیه کسی سخنی نخواهم گفت .

+ نوشته شده توسط در شنبه ۱ مرداد۱۳۹۰ و ساعت ۲۲:۵۳ بعد از ظهر |